UA RU

Чому не можна змішувати алкоголь та кальян? За та проти.

  • Чому не можна змішувати алкоголь та кальян? За та проти.

Історично традиційний східний кальян несумісний із алкоголем, оскільки релігія забороняє мусульманам пити. У наші дні кальянокуріння є популярним методом проведення дозвілля та релаксації, тому у багатьох користувачів з'являється бажання поєднати нікотин із міцним чи слабким алкогольним напоєм. Чи можна випити коктейль або келих вина з кальяном і які можуть бути наслідки для здоров'я – кілька рекомендацій від фахівців. цьому питанні мають однозначну думку – нікотин та алкоголь несумісні. Проблема полягає в тому, що одночасне куріння кальяну і вживання алкогольних напоїв дуже сильно впливають на одні й ті ж області центральної нервової системи, що призводить до значного посилення п'янкого ефекту. Найшвидше сп'яніння настає при курінні в невеликому за об'ємом приміщення, що погано провітрюється.

Наркологи мають навіть більш категоричну точку зору – алкогольні напої впливають на кору головного мозку і викликають почуття сонливості. При цьому, якщо поєднати вживання алкогольних напоїв з кальяном, що міститься в тютюновому суміші, нікотин починає відігравати роль стимулюючої речовини, яка пригнічує дію алкоголю і проганяє сонливість. Таким чином, викурюючи кальян, ви зможете випити більше алкогольних напоїв, що призводи до небезпечного симбіозу шкідливих звичок.

Поєднання алкоголю і кальяну може швидко призвести до:

  • артеріального тиску;
  • запаморочення та непритомність;
  • нудоті та блювоті;
  • виникнення сильної залежності.

Як мінімізувати негативні наслідки?

Ви проводите гарний вечір із друзями чи знайомими і хочете випити з кальяном? Фахівці рекомендують дотримуватись кількох простих порад, які допоможуть мінімізувати негативні наслідки поєднання алкоголю та нікотину:

  • ніяких міцних або гарячих спиртних напоїв – горілка, віскі, ром, глінтвейн, гарячі коктейлі або абсент своїм смаком просто заглушать аромат будь-якої тютюнової суміші, а посилений ефект призведе не до приємного розслаблення, а до серйозного погіршення самопочуття; li>
  • алкоголь або в склянці, або в колбі – подвійна доза п'яного напою може призвести до сильного головного болю або навіть швидкої втрати свідомості.

Як правильно підібрати напій за смаком кальяну?

Гармонія смаку тютюнової суміші та слабоалкогольного напою – запорука максимально приємних відчуттів під час приємного вечора з кальяном. З пивом відмінно поєднується тютюн без ароматизуючих домішок, а також спеціальні суміші зі смаком бекону або сиру – вони поставляються на ринок такими відомими брендами, як WTO, Satyr або Spectrum.

З білим вином найкраще поєднуються тютюнові суміші кальянів з фруктовим ароматом полуниці, кавуна, винограду, дині, яблука чи малини. Оптимальний вибір для червоного вина – насиченіші аромати шоколаду, вишні, сливи, чорниці та лісових ягід. Для класичних ігристих вин та шампанського найкраще підходять цитрусові тютюнові суміші та м'ятні аромати. Ще одним табу є змішування тютюну та алкоголю одного смаку – воно не створює гармонії і викликає почуття надто насиченого післясмаку. Який алкоголь заливати в колбу? Додавання алкогольних напоїв у колбу цінується багатьма аматорами кальянів. Найчастіше для цього застосовується біле, червоне або рожеве вино, але фахівці та досвідчені курці радять розбавляти його водою приблизно 1:1. Абсент, віскі, коньяк та інші міцні алкогольні напої також можна використовувати з цією метою, додаючи у воду всього кілька грам для аромату. Відмінним вибором є лікери та настоянки зі смаком амаретто, кави або ванілі – вони надають диму глибокого, насиченого смаку. Для лікерів оптимальною пропорцією є співвідношення 1:4.

А ось ігристе вино, шампанське та пиво, незважаючи на їхню популярність, використовувати не рекомендується – вони погіршують тягу, а також псують смак будь-якої тютюнової суміші. Коньяком можна трохи змочити тютюн для того, щоб надати йому насичений аромат, а ось у колбу справжні цінителі якісного диму додавати його не рекомендується.  Поєднувати алкоголь із кальяном чи ні – вирішуєте тільки ви, ми ж зі свого боку надали вам кілька рекомендацій, як мінімізувати негативні наслідки такого вибору та отримати від процесу куріння кальяну максимум задоволення. При цьому пам'ятайте, що вчіше отримати задоволення на тверезу голову, ніж страждати від аритмії, головного болю та нудоти. Бажаємо всім гарного самопочуття та найзапашнішого диму!